Apie koklines krosnis… Projektas “Tradicinės architektūros amatų e-akademija – virtuali tradicinės amatininkystės mokymų platforma”

Koklinė krosnis ne tik skleidžia šilumą, bet ir yra įspūdinga namų interjero detalė, tikras traukos centras. Pirmosios koklinės krosnys Europoje sukurtos jau XIII a., Lietuvos dvaruose jos imtos statyti nuo XIV a. Nuo seno prabangiai dekoruotos koklinės krosnys ne tik šildė didikų namus, bet ir buvo svarbus turto, statuso simbolis.

Šiandien pasistatyti naują gerą krosnį kainuoja tūkstančius eurų. Tačiau didesnė vertybė – restauruoti dišimtmečius ar šimtmečius menančias krosnis. Tai reikalauja daug specifinių žinių, kruopštaus ir ilgo darbo, tačiau namus puoš tikras interjero perlas puikiai atliekantis savo šildymo funkciją.

Koklinės krosnys vis labiau ir labiau populiarėja, tiksliau – grįžta atgal į madą ir išgyveną antrąjį aukso amžių. Jas restauruojant ar net atkuriant svarbu išlaikyti senąsias tradicijas, vadovautis tradicinio amatų paveldo reikalavimais, puoselėti medžiagų ir procesų kokybę taip užtikrinant koklinės krosnies ilgaamžiškumą ir grožį.

Būtent apie tai pasakos ir mokys koklinių krosnių restauravimo kursas šiame projekte kartu su Vilniaus puodžių cechu. Laukiame  🙂

Foto © Eglė Ulozevičiūtė (SmallWondersByEgle)

Vilniaus dailiųjų amatų asociacija dalyvauja tarptautiniame projekte „Tradicinės architektūros amatų e-akademija – virtuali tradicinės amatininkystės mokymų platforma“ (angl. ‘E-Academy of Building Trades  – E-learning Platform of Traditional Craftsmanship’). Projekto metu kuriama virtuali, internetinė platforma, kurioje vyks nykstančių tradicinės architektūros profesijų mokymų kursai. Projekto tikslas – pritaikyti naujus ir inovatyvius būdus amatininkystės, susijusios su tradicine architektūra, mokymų sektoriuje.

Projektas finansuojamas pagal Erasmus+ KA2 Strateginės partnerystės programą, projekto nr. 2019-1-PT01-KA204-061399.