2014 m. edukacinis projektas vaikams „XIX a. šešėlių teatras ir šešėlinių lėlių kūrimas

Vilniaus dailiųjų amatų asociacija 2014-aisiais metais įgyvendina edukacinį projektą įvairaus amžiaus vaikams „XIX a. šešėlių teatras ir šešėlinių lėlių kūrimas“. Šios idėjos tikslas – supažindinti vaikus su XIX a. šešėlių teatro paveldu ir naudojant jo išraiškos priemones skatinti vaikų pažintinių, kūrybinių ir technologinių įgūdžių lavinimąsi.

Projekto įgyvendinimo laikotarpiu (2014 m. gegužės – gruodžio mėn.) planuojama surengti 10 edukacinių užsiėmimų ikimokyklinio ir įvairaus mokyklinio amžiaus vaikų grupėms:

  • šešėlinių lėlių kūrybinės dirbtuvės, kurių metu rekonstruojama senoji šių žaislų gamybos technologija;
  • šešėlių teatro kūrimas ir vaidinimas, kurio metu šešėlio ir šviesos žaismo teikiamos išraiškos galimybės estetiškai praturtina kūrybinius sumanymus ir duoda impulsą naujoms idėjoms bei saviraiškai.

Edukacinis projektas vaikams „XIX a. šešėlių teatras ir šešėlinių lėlių kūrimas“ – pirmasis tokio pobūdžio projektas Lietuvoje, siekiantis ne tik atgaivinti senąsias XIX a. Lietuvos teatro tradicijas, tačiau ir paskatinti vaikus ir jaunimą domėtis šiuo Lietuvoje pamirštu kultūros paveldu.

Projektą „Edukacinis projektas vaikams „XIX a. šešėlių teatras ir šešėlinių lėlių kūrimas“ dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba prie LR Kultūros ministerijos bei VšĮ „Kultūros paveldo akademija“.