Europos dailiųjų amatų dienos 2022 m.

Europos dailiųjų amatų dienos 2022 m.

Š. m. balandžio 1-3 dienomis Vilniuje bus švenčiama amatų ir gyvojo paveldo pavasaris. Tema „Sutartinai dirbančios rankos“ („Our hands in unison“). Europos dailiųjų amatų dienos – tai didžiausias tarptautinis renginys, skirtas amatų sektoriaus pristatymui ir jų įvairovės skatinimui. Pilietiški, populiarūs ir vienijantys renginiai amatininkų dirbtuvėse skirti visų visuomenės sluoksnių auditorijoms, jaunam ir senam, įvairių profilių: mėgėjams, smalsiems, tyrėjams, estetams, kolekcininkams, vartotojams…

EDA dienų metu Vilniuje bus daug dėmesio skiriama susitikimams, mainams ir praktinių žinių demonstravimui su meno ir amatų bei gyvojo paveldo profesionalais. Bus surengta 14 viešų renginių visuomenei senamiestyje įsikūrusiose galerijose-dirbtuvėse.

Artėjančio didingo 700 metų Vilniaus miesto įkūrimo jubiliejaus proga ir EDA dienoms surengta amatininkų rankomis sukurtų šiuolaikiškų ir rekonstruotų istorinių vertingiausių kūrinių ir gaminių lauko paroda stikliniame paviljone (Vilnius Gobis Lauko ekspo) miesto centre, šalia centrinio knygyno Gedimino pr. 13, „Ar matai? Vilniui – 700!

Amatininkai svetingai laukia renginiuose ir ukrainiečių, ypač vaikų, kurie turės galimybę visas 3 dienas „Amatų gildija“ dirbtuvėje marginti molinius Velykinius kiaušinius angobavimo arba raižymo metodais. Odininkų dirbtuvėje „Nauja Sirena“ savo kūrybos ir darbo patirtimi dalinsis rankinių modeliuotoja iš Charkovo. Dirbtuvėje „Vita Antiqua“ tekstilės koloristė pasakos ir demonstruos, kaip marginami audiniai antspauduojant augalais, vyks praktiniai užsiėmimai.

EDA dienų renginių tikslas – „sėti“ žinias apie atgaivintus Vilniaus miesto tradicinius amatus, įkvėpti bei vilioti jaunuomenę perimti amatininkystės įgūdžius, palaipsniui ugdyti ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų pagarbą bei gilesnį supratimą apie nematerialaus kultūrinio paveldo vertybes, jų unikalumą, atgaivinimą, išsaugojimą ir tradicijų tęstinumą.

Renginių išskirtinumas – visi renginiai amatų dirbtuvėse bus nemokami, amatus pristatys ypač aukštos kvalifikacijos meistrai.

 EDAD dienas organizuoja Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra bendradarbiaudama su Vilniaus m. savivaldybės Dailiųjų amatų programos dalyviais bei Vilniaus dailiųjų amatų asociacija.

Renginio programa.