Patirk amžinai jauno Vilniaus senuosius amatus!

Patirk amžinai jauno Vilniaus senuosius amatus!

Vilniaus dailiųjų amatų asociacija ir Amatų gildija šiemet rengia Vilniaus 700-mečio jubiliejui skirtą Šv. Baltramiejaus mugę, kuri vyks Vilniaus Rotušės aikštėje rugpjūčio 18-19 dienomis.

Moderniais laikais jau daugiau nei 10 metų vykstanti ir amatininkų globėjo vardu pavadinta mugė siekia išlaikyti Europos ir Lietuvos Vėlyvųjų viduramžių ir Renesanso epochų miesto kultūros reprezentavimą bei demonstravimą.

Susipažinkite su mugės programa čia.

  • Mugę globoja prezidentė Dalia Grybauskaitė.
  • Informacinis rėmėjas LRT.

Su Šv. Baltramiejumi susijusi istorinė šventė mena 1495 m., kuomet Šv. Baltramiejaus dienos (rugpjūčio 24-osios) išvakarėse Lietuvos didysis kunigaikštis Aleksandras patvirtino pirmąjį – Vilniaus auksakalių – cecho statutą.

Ankstyviausias pirmasis žinomas Šv. Baltramiejaus mugės, vykstančios Vilniaus mieste, paminėjimas rašytiniuose šaltiniuose yra iš 1664 m. Vilniaus puodžių cecho statuto.

Šv. Baltramiejus žinomas kaip įvairių specialybių amatininkų (visų specializacijų odininkų, taip pat tinkuotojų, mėsininkų, knygrišių, balnių, batsiuvių, siuvėjų, kepėjų ir kitų) globėjas visoje krikščioniškoje Europoje.