Baltijos gintaro meno centras

Baltijos gintaro meno centras

Baltijos gintaro meno centras

Darbo laikas

I-VII 9:00-18:00

Steigėjas

Kazimieras Mizgiris (Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys, tarptautinės fotografijos meno federacijos (AFIAP) menininkas)

 

Amato demonstravimas

Vienas iš Baltijos gintaro meno centro uždavinių – demonstruoti bei mokyti gintaro apdirbimo procesą. Čia įrengtoje modernioje dirbtuvėje galite stebėti vieną iš seniausių amatų – gintaro apdorojimą, sužinoti apie archajiškus gintaro apdorojimo įrankius, netgi patys pasigaminti gintarinį amuletą, kuris, pasak mūsų protėvių, ne tik puošia, bet ir saugo. Jau ne pirmi metai gintaro dirbtuvės moko vilniečius, miesto svečius, turistus iš įvairiausių pasaulio kampelių gintaro apdorojimo paslapčių.
Į užsiėmimus prašome registruotis iš anksto telefonu ar el. paštu.

Istorija ir veiklos pristatymas

Prakalbus apie gintarą ko gero daugelio akys nukrypsta į Baltijos jūrą ir valstybes greta jos. Nuo seno esame vadinami gintaro kraštu. Iš čia driekėsi didieji prekybos keliai, gintaru aprūpinę ir puošę pačius imperatorius.

Pirmieji gintariniai dirbiniai Lietuvoje pradėti gaminti jau prieš 5 tūkst. metų, apie tai byloja garsusis Juodkrantės lobis. Tuo laiku gintarą apdirbdavo titnaginiais grandukais,  rėžtukais. Geležies amžiuje gintarą apdirbti tapo daug  paprasčiau, o viduriniais amžiais pradėtas ir lydyti. Bėgant metams kito tiek gintaro apdirbimo galimybės, tiek požiūris į jį kaip vertingą mineralą.

Baltijos gintaro  meno centre vizualiai ir meniškai pateikta gintaro susidarymo istorija. Rodoma unikali ir įspūdinga Baltijos gintaro  kolekcija, kurioje atskleista gintaro spalvų, dydžių ir natūralių formų įvairovė. Galerijoje galima pamatyti autentiškus inkliuzų pavyzdžius, kurių unikaliausias – driežas gintare. Itin svarbus meno centro objektas – senųjų baltų šventvietė. Čia lankytojai supažindinami su senovinėmis pagonių apeigomis ir gintaro vaidmeniu jose. Meno centre vykdoma aktyvi švietėjiška veikla. Čia rengiami seminarai plačiajai visuomenei, jais siekiama gausinti žinias ir skatinti diskusijas įvairiais kultūros klausimais. Baltijos gintaro meno centras reguliariai organizuoja individualias lietuvių menininkų parodas.

Kontaktai

Nuotraukų galerija