Galerija-dirbtuvė „Vitražo manufaktūra“

Galerija-dirbtuvė „Vitražo manufaktūra“

Galerija-dirbtuvė „Vitražo manufaktūra“

Darbo laikas

II-VI 12:00-18:00
I-V 9:00-17:00

Steigėjai

Julija Vaičienė (dailininkė vitražistė)

 

Edukacinė programa

„Vitražo manufaktūra“ organizuoja mokamas vitražo gamybos pamokas vaikams ir suaugusiems. Daugiau informacijos – http://www.stainedglass.lt/vitrazo-pamokos.

Profesionalūs menininkai veda įvairių lygių pamokėles:

1. Stiklo kelias:

Stiklo istorija nuo Egipto iki Lietuvos; vitražo mokykla Lietuvoje, jo klestėjimo laikotarpis; darbo su stiklu būdai, priemonės, etapai; vieno darbelio – kepinuko ruošimas: kompozicija, stiklų parinkimas.

2. Vitražo gamybos demonstravimas 1:

Darbo su stiklu būdai, priemonės, etapai; pasirinktu būdu kiekvienas atskirai gamina darbelį pagal paruoštus šablonus; stiklų parinkimas, pjovimas, šlifavimas, tapyba ant stiklo iki stiklo paruošimo kepimui ar montavimui.

3. Vitražo gamybos demonstravimas 2:

Darbo su stiklu būdai, priemonės, etapai; supažindinimas su skirtingomis technologijomis ir stiliais, eskizo sukūrimas, kartonų ir šablonų ruošimas; stiklų parinkimas, pjovimas; šlifavimas, tapyba, graviravimas ar matinimas ant stiklo, vitražo montavimas.

Istorija ir veiklos pristatymas

Galerija-dirbtuvės „Vitražo manufaktūra“ susikūrė siekdama atkreipti dėmesį į vitražą kaip monumentalųjį meną – garsinantį Lietuvą Europoje ir visame pasaulyje, kuo plačiau atskleisti vitražo grožį, jo nenykstančią vertę, šios meno šakos unikalumą – kai iš be galo trapios medžiagos kuriami įstabūs kūriniai. Nuo seniausių laikų vitražai buvo įspūdingiausias akcentas puošiant monumentalius pastatus – bažnyčias, didikų rūmus, visuomeninius pastatus. Seniausi vitražai kildinami iš Nojaus laikų, kai stiklas buvo prilyginamas brangakmeniams. Jis žėrėjo visomis spalvomis ir puošė žmones bei jų aplinką.

Stiklių gatvėje „Vitražo manufaktūra“ įkurta neatsitiktinai – kad būtų pratęsta miesto urbanistinio paveldo tradicija. Čia nuo XVI a. klestėjo stiklo amatas, kūrė vietiniai ir atvykę iš Europos meistrai – amatininkai.

Savo veikla mes stengiamės priminti, kad Lietuvoje monumentalusis vitražas tebekuriamas ir kad nuo pat mažumės reikia ugdyti šios šakos gerbėjus bei kūrėjus. Todėl norime su šiuo menu supažindinti kuo platesnius visuomenės sluoksnius. Čia vyksta vitražo parodomoji gamyba bei mokymai, kūrinių eksponavimas ir pardavimas. Dailininkams vitražistams esame potencialių užsakovų paieškos bazė; rengiame konkursus stambesniems užsakymams; užsakovams siūlome konsultacijas su profesionaliais meistrais; bendradarbiaujame su architektais ir interjero dizaineriais; rengiame autorines parodas; siūlome originalių dovanų idėjų.

Kontaktai

Nuotraukų galerija