Manufaktūra-galerija „Jūratė“

Manufaktūra-galerija „Jūratė“

Manufaktūra-galerija „Jūratė“

Darbo laikas

I-VII 10:00-19:00

Steigėja

UAB „Jūratės stiliaus idėjų grupė“

Amato demonstravimas

Amatus demonstruoja Žydrutė Ridulytė, einanti docentės pareigas VDA Dailininkų sąjungos tekstilės sekcijos pirmininkė.

Edukacinė programa

Rengiamos pamokėlės vaikams „Lino kelias“, kuriose pristatoma, kaip linai buvo auginami senovėje, kaip apdirbami ir kaip iš jų audžiami audiniai. Vaikai gali patys pačiupinėti linų sėklas, pakulas, pabandyti jas šukuoti, verpti ir galiausiai austi.

Manufaktūros-galerijos patalpose stovi autentiškos tradicinės audimo staklės bei kiti senoviniai audimo įrankiai, juos gali apžiūrėti kiekvienas lankytojas.

Istorija ir veiklos pristatymas

Audiniai – tai viena iš turtingiausių ir gražiausių lietuvių liaudies meno šakų. Išlikęs mūsų liaudies audinių lobynas rodo didelį jų meniškumą, gilias tradicijas ir savitą pobūdį. Lietuvių liaudies buitinė kultūra kalba apie didžiulę audinių reikšmę liaudies gyvenime nuo seniausių laikų. Lietuvos teritorijoje atlikti archeologiniai kasinėjimai rodo, kad jau nuo II a. į kapus greta visokių metalinių papuošalų ir ginklų buvo dedami verpimo ir audimo įrankiai, taip pat lininiai bei vilnoniai audiniai. Jau nuo XVI a. lietuvišką baudžiauninkų drobę ir verpalus feodalai eksportavo į Vakarų Europą (Vokietiją, Olandiją).

Pirmosios dirbtuvės, primenančios audyklas, LDK buvo įkurtos XVII a. pradžioje.

Siekiame supažindinti vilniečius ir miesto svečius su audimo procesu, lietuviškomis lino naminio audimo tradicijomis, reprezentuoti nacionalinę kultūrą. Pas mus užsukę lankytojai bus šiltai sutikti ir galės gauti įvairiausių su audimu bei kitais tekstilės amatais susijusių žinių.

Kontaktai

  • Didžioji g. 20/ Savičiaus g. 1, LT-01128, Vilnius
  • Tel./ faks: +370 52 314005
  • El. paštas:  manufaktura@jurate.eu

Nuotraukų galerija