Tautodailininko dirbtuvė-salonas (Klaidas Navickas)

Tautodailininko dirbtuvė-salonas (Klaidas Navickas)

Tautodailininko dirbtuvė-salonas (Klaidas Navickas)

Darbo laikas
  • I    17:30-20:30
  • II   17:00-20:30
  • III  17:30-20:30
  • IV  17:30-20:30
  • V   16:00-20:00
  • VI-VII – iš anksto susitarus
Steigėjas

Klaidas Navickas (teisininkas, tautodailininkas, meno kūrėjas)

 

Edukacinė programa

Penktadieniais nuo 17 val. mokomės karpyti karpinius ir spausdinti medžio raižinius. Kviečiame į pamokėles registruotis iš anksto!

Popieriaus karpinių ir medžio raižymo bei spaudų darymo meną pristato tautodailininkas, meno kūrėjas Klaidas Navickas.

Vykdoma edukacinė karpinių meno bei primityviosios grafikos programa. Jokių specialių reikalavimų nei vaikams, nei suaugusiesiems nėra.

Istorija ir veiklos pristatymas

Liaudies raižinių centru turime laikyti Žemaitiją. Drožiama ir spausdinama buvo visoje Žemaitijoje, tačiau labiausiai išgarsėjo Žemaičių Kalvarijos medžio raižinių mokykla, Darbėnų ir Kretingos apskrities meistrai. Kretingos vienuoliai buvo sukaupę nemaža „lentų“, deja, jas XIXa. pradžioje pardavė lenkams.

Raižinių siužetų prototipai buvo dažniausiai nežinomų autorių šventųjų paveikslai ir žymesnių Europos menininkų kūrinių kopijos. Ypač mielai buvo raižomi šventųjų paveikslai, jie laikyti stebuklingais, į šių šventųjų atlaidus traukdavo tūkstančiai maldininkų.

Nuo 2002 m. K. Navickas dalyvauja Vilniaus miesto savivaldybės Dailiųjų amatų, etnografinių verslų ir mugių programoje. Su kitais programos dalyviais dalyvauja Vilniaus miesto kultūriniuose renginiuose: Vilniaus dienose, festivalyje „Balticum“, Kaziuko mugėse Tymo kvartale; edukacinėse programose. Galerijoje priima moksleivius ar paprasčiausiai besidominčius tautodaile, supažindina su karpymo bei raižinių istorija, tematika bei technika, suteikia galimybę praktiškai išbandyti savo jėgas karpant ar spaudžiant atspaudus.

2005 m. Japonijoje vykusioje pasaulinėje parodoje „EXPO-2005“ K. Navickas pristatė karpymo meną ir eksponavo savo darbus.

Kontaktai

Nuotraukų galerija